Inne miejsca

poniedziałek, 12 listopada 2007

po kakao, czas na kawę

....zapraszam więc do Cafe des Arts, której fasada została zaprojektowana przez światowej sławy projektanta bez szóstej klepki: a jednak krzywe okna, kopnięte drzwi nie przeszkadzają w miłym spędzeniu czasu.
Spędzam miło czas już od kilku dni nad czwartym z pięciu paneli - tym razem tytułowa Cafe 2, Handmade Houe of Provence, M.Powell.
Choć już dziś nie zdążyłam zrobić wszystkich backstitchy to i tak uważam że warto pokazać postęp - widać po prostu na kontraście co tak naprawdę dla tego typu haftu oznacza wykończenie - WSZYSTKO !
Oryginał zaś wygląda tak: tutaj

8 komentarzy:

 1. Prześliczne są te panele, mogę podziwiać godzinami. Naprawdę mają niepowtarzalny urok :-) Właśnie po wykończeniu nabierają blasku jak diament . Brawo...ślicznie haftujesz , tak dokladnie

  OdpowiedzUsuń
 2. podziwiam ja bym chyba przy tych konturach oszalała :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja powiem.... Aniu Twój początek lepszy jest od oryginału.....:))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu !! Kiedy Ty masz na to wszystko czas ?? Nie dawno "wyhodowałaś" cudne kuraki, w chwilkę potem "przyrządziłaś" kawę z kakao a teraz kolejny Powellik ?? I do tego jaki dokładny !! Brava to już chyba za mało - łaaaaaaaaaaaaaałłłł !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. aaaa - czasu właśnie nie ma, bo cały wpełniony jest xxx. Stwierdziłam że skoro w pracy ostatnio nic specjalnie pożytecznego się nie dzieje to chociaż w domu prace jednak powinny nabierać tempa. Więc dłubię tak że prawie po nocach nie śpię ;)

  Dziękuję Kropelko za miłe słowo :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Taak, rzeczywiście backstitche w powellach to jest to. Sama się o tym przekonałam haftując Mini Christmas Lights. Czy Twoje Cafe też ma backstitche robione dwoma nitkami? Pozdrawiam serdecznie i podziwiam wytrwałość.

  OdpowiedzUsuń
 7. W oryginale backstitche sa robione 2 nitkami, ale mi się podoba wykonanie 1 nitką - wydaje mi się delikatniejsze, dlatego wykonuję jedną niteczką. Miło mi że Ci się podoba :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za kilka słów :)