Inne miejsca

poniedziałek, 31 grudnia 2018

Podsumowanie 2018

Na święta nie zdążyłam, ale teraz jest trochę wolniejszy czas więc wzięłam się za podsumowanie upływającego 2018 roku. 
Ostatnie pół roku było dla mnie bardzo intensywne prywatnie. Najpierw miesięczna podróż na x-dzieste urodziny, powrót do pracy na pełen etat, intensywna rehabilitacja Wojtka, dodatkowe zajęcia Jaśka.... o takich banałach jakie realizuje każda z nas czyli oganianie domu i ogrodu nie wspomnę. Opiekunek i babć tutaj nie ma.
I przyjęłam już do wiadomości, że w pewnym momencie organizacja czasu i świetna logistyka przestaje mieć znaczenie. Tę granicę przekraczamy wtedy gdy twarda długość zajęć obowiązkowych zaczyna przekraczać 20h na dobę. 
Wycofałam się w znacznym stopniu z 'internetów', jak widać blog też poszedł w odstawkę. 
Ale nie zaprzestałam szycia, po nocach głównie. 
A to co szyłam, cieszy moje oczy w domu i pracowni. 
Najwięcej chyba można zobaczyć na mojej stronie na Facebook. Nie ma co ukrywać że dużo prostsze jest szybkie wrzucenie zdjęcia na media społecznościowe niż ich obrabianie, podpisywanie i zamieszczanie tutaj. A i zamknięcie mojej ulubionej picassy (która w znacznym stopniu minimalizowała ilość kroków niezbędnych do obróbki zdjęć) nie poprawiło sytuacji. 

Jest kilka prac których nie publikowałam tutaj. I te sobie jeszcze zostawię do opisania. A teraz przedstawiam kolaż zdjęć prac wykonanych w 2018r. Niektóre w fazie półproduktu zwanego topem.

Prace większe, wielkości narzutowej.
Top z trójkątów Berniny czeka na wypikowanie.....


Miniquilty:

Różne, użytkowe.Są jeszcze dwie prace: jeden gotowy bieżnik którego zdjęć znaleźć nie mogę. I top narzuty na łóżko. Który jest w profesjonalnym pikowaniu z uwagi na pokaźny rozmiar.
 
Poza zupełnie manualnymi aktywnościami, pojawiła się również spora ilość przedsięwzięć organizacyjnych:

 • wciąż biorę udział w pracach Stowarzyszenia Patchworku Polskiego (SPP). Na początku roku organizowałam wraz z Kamilą z Work with patches, Wymianę tylko dla quilterki. Tutaj znajduje się jej podsumowanie 
 • we wrześniu, na zaproszenie pracowni Pitu Pitu z Płocka, prowadziłam kompleksowy kurs szycia "quilt od A do Z"  ; mam nadzieję że wiosną poprowadzimy jeszcze wspólnie takie kursy szycia quiltów;
 • we wrześniu organizowałam udział Stowarzyszenia w pierwszej edycji Festiwalu Szycia którego głównym organizatorem jest Wytwórnia Śliczności,  jak również prowadziłam przez dwa dni kompleksowy kurs szycia "quilt od A do Z"
 • w tym roku doszło również do skutku sfinalizowanie międzynarodowej wymiany miniquiltów "International Mini Quilt Exchange"; moją pracę dostała Norma z Denver a ja otrzymałam bieżnik od Normy; pokażę go Wam wkrótce.
 •  w ostatniej chwili zdecydowałam się przyłączyć do zabawy "Z mchu i paproci" który organizuje SPP w osobie Eli Zeman; to będzie dla mnie wyzwanie gdyż praca będzie wymagała zapewne nieco więcej artystycznego polotu i kreatywności niż zazwyczaj a ja nie czuję się mocna w tych obszarach
A moje prace można było pooglądać:
 • w kwietniu mapa "Dookoła świata" prezentowała się w Bolesławcu na wystawie "Świat tkanin i kolorów"
 • w listopadzie moją pracę "On board" można było oglądać na wystawie pokonkursowej "Biało-czerwona" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku na stulecie odzyskania niepodległości; tę pracę też pokażę jeszcze;
 • z końcem roku Stowarzyszenie wydało kalendarz na 2019 w którym w maju znalazła się moja praca, poduszka Arcadia Avenue 
I tyle sukcesów. 
Ufo-ki wyglądają z każdego kąta. A top trójkątów Berniny wisi już od kwietnia na poręczy schodów. Żeby się nie pogniótł zwinięty w szufladzie ;)

Planów na 2019 nie robię. 
Będę szczęśliwa jeśli cokolwiek ukończę. Czy będzie to top, czy też będzie to wykończona praca. 

Wam życzę wszystkiego najlepszego na Nowy Rok ! Abyście mieli czas robić to co jest potrzebne do szczęścia, aby w chwilach zabiegania znaleźć czas dla siebie a nade wszystko życzę Wam zdrowia.  
Howgh!

Edit: za diabła nie chce się zmienić czcionka na większą pomimo miliona prób zmiany  i zapisywania.....A tekst nowy przyjął, ale zmian w czcionace już nie- dziad a nie blog!

6 komentarzy:

 1. Piękne te Twoje patchworki!! Dopracowane w każdym calu!! Jak wszystko u Ciebie :) Tylko nadal brakuje mi Twoich haftów, w równie mistrzowskim wykonaniu.

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, dużo pomysłów, dłuższej doby, radości i kolejnych sukcesów szyciowych :) dla Ciebie i Twoich chłopaków.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu, gratuluję bogatego szyciowo (mimo przeciwności) roku 2018.

  Piękne, kolorowe i bardzo precyzyjne prace stworzyłaś. Gratuluję mobilizacji z Biało-czerwoną ;) Dziękuję za Wymiankę w SPP.

  Życzę Tobie i Twoim chłopakom zdrowia, radości, miłości i czasu na przyjemności w 2019 roku. Buziaki dla Was :)
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne, perfekcyjnie wykonane patchworki.
  Nie wiem, jak Ty to wszystko ogarniasz - podziwiam.
  Mnóstwo czasu na przyjemności życzę w Nowym Roku <3

  OdpowiedzUsuń
 4. INSTEAD OF GETTING A LOAN,, I GOT SOMETHING NEW
  Get $5,500 USD every day, for six months!

  See how it works

  Do you know you can hack into any ATM machine with a hacked ATM card??
  Make up you mind before applying, straight deal...

  Order for a blank ATM card now and get millions within a week!: contact us
  via email address::{Universalcardshackers@gmail.com}

  We have specially programmed ATM cards that can be use to hack ATM
  machines, the ATM cards can be used to withdraw at the ATM or swipe, at
  stores and POS. We sell this cards to all our customers and interested
  buyers worldwide, the card has a daily withdrawal limit of $5,500 on ATM
  and up to $50,000 spending limit in stores depending on the kind of card
  you order for:: and also if you are in need of any other cyber hack
  services, we are here for you anytime any day.

  Here is our price lists for the ATM CARDS:

  Cards that withdraw $5,500 per day costs $200 USD
  Cards that withdraw $10,000 per day costs $850 USD
  Cards that withdraw $35,000 per day costs $2,200 USD
  Cards that withdraw $50,000 per day costs $5,500 USD
  Cards that withdraw $100,000 per day costs $8,500 USD

  make up your mind before applying, straight deal!!!

  The price include shipping fees and charges, order now: contact us via
  email address:::::: {Universalcardshackers@gmail.com}
  Whatsapp:::::+31687835881

  #STAYSAFE

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy jesteś w trudnej sytuacji finansowej? to ten artykuł jest dla ciebie, moja pożyczka została zatwierdzona przez ofertę pożyczki pana Pedro, którą przekazała mi jego firma pożyczkowa, gdy banki odrzuciły mój wniosek o pożyczkę z powodu złego kredytu, ale Pedro i jego firma pożyczkowa udzielili mi pożyczki w wysokości 7 milionów USDOLLAR na stawka 3 proc. Jestem bardzo wdzięczny i chcę podzielić się tym wszystkim z tobą, szukając jakiegokolwiek rodzaju pożyczki, aby skontaktować się z bezpośrednim adresem e-mail biura pożyczki pedro: pedroloanss@gmail.com lub whatsapp go na: +18632310632.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za kilka słów :)