Świąteczny SAL 2010

To już druga zabawa świąteczna którą mam zaszczyt organizować i która mam nadzieję również spotka się z tak dużym zainteresowaniem jak miało to miejsce w ubiegłym roku podczas wspólnego wyszywania choinki w Choinkowym SAL-u 2009. 
Powstało wtedy wiele pięknych, ślicznie wykończonych prac i wierzę że choinki ubiegłoroczne będą również cieszyć Wasze oczy podczas Świąt 2010.

Niestety, czas nieubłaganie płynie i minął niemal rok od poprzedniego wspólnego wyszywania.
Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne doświadczenia oraz głosy Uczestniczek postanowiłam że pomysł nie powinien czekać aż do listopada. Trzeba zacząć już teraz.
Zatem jesteśmy:  z nowym otwartym dla wszystkich blogiem, w nowym roku, z nowymi siłami, nowymi pomysłami!
Ten rok należy do Was: indywidualnie wybierzcie motyw jaki będziecie wyszywać, pracujecie nad tym i pokazujcie tutaj postępy Waszych poczynań. Dzielcie się doświadczeniami i inspirujcie innych odwiedzających!
Życzę Wam i sobie samych pięknych prac oraz satysfakcji z pracy nad nimi!


Poniżej kilka zasad organizacyjnych:


 1. Zgłoszenia: każdy kto ma ochotę uczestniczyć w zabawie zgłasza się do mnie celem nadania mu uprawnień do współtworzenia bloga: komentarz pod TYM POSTEM lub mail do mnie  - zawsze koniecznie ze swoim adresem korespondencyjnym na które zostanie wysłane zaproszenie do redagowania bloga. 
 2. Bezpieczeństwo: Przez chwilę komentarze będą moderowane i dostępne tylko dla mnie celem niepublikowania adresów mailowych w sieci. Komentarze pod tym postem zawierające adresy będą regularnie kasowane, zaraz po wysłaniu zaproszenia.
 3. Tematyka SAL-a: Święta Bożego Narodzenia. To Wy, każdy z Uczestników, wybiera jaką pracę chce stworzyć aby ozdabiała Wasze otoczenie AD 2010. Wybieracie indywidualnie wzór który chcecie wyszywać, indywidualnie go oprawiacie/wykańczacie. A jeśli kilka osób będzie chciało wyszywać ten sam motyw? Proszę uprzejmie.
 4. Technika: haft krzyżykowy z wszelkimi domieszkami: koraliki, hardanger, blackwork, frywolitka, koronka, haft płaski itd....
 5. Do kiedy: hmm.. wypada aby do świąt 24 grudnia 2010 praca była gotowa. Oczywiście blog nie będzie później ani zamykany ani kasowany. 
 6. Prawa autorskie i schematy: każdy zaopatruje się we własnym zakresie w schematy i sam ponosi odpowiedzialność za ich źródło ich pochodzenia. Nie pytam ani nie kontroluję w jaki sposób Uczestnik wszedł w jego posiadanie. 
 7. Publikacja postępów: obowiązkiem każdego kto się zapisze do zabawy jest publikowanie postępów. Takie są zasady SAL-a (odwołuję do definicji na stronie głównej zabawy). Zatem Uczestnicy proszeni są o CHWALENIE się postępami.W przypadku kłopotów technicznych, nieśmiałości czy innych względów (nie pytam) służę pomocą tak jak miało to miejsce w ubiegłym roku. 
 8. Konkurs/głosowanie: w tym roku nie będzie wyłaniania najładniejszej pracy. Przynajmniej na razie nie planuję żadnych  głosowań.
 9.  
   
  Dołączyć do zabawy możecie w każdej chwili - nigdy nie jest za późno aby choć kilka krzyżyków postawić!